Збережи пам’ять – передай правду…

#Збережи_пам”ять_передай_правду! 

Саме під таким гаслом цьогоріч згадують про жертв Голодомору…

Найстрашніша смерть – це смерть від голоду. Не дай Бог даже ворогові вмирати такою смертю …
Улас Самчук “Марія”

Голодомор признали геноцидом українців 16 держав: Австралія, Грузія, Еквадор, Естонія, Канада, Колумбія, Латвія, Литва, Мексика, Парагвай, Перу, Польща, США, Угорщина, Португалія, а також Ватикан як окрема держава.
За даними опитування групи “Рейтинг” Минулого року, 82% українців вважають, що Голодомор 1932-1933 років БУВ геноцидом українського народу.
На Основі цих оцінок інститут демографії назвавши цифру Загибла від Голодомору у 3,9 мільйона людей. Саме Цю цифру вважають найбільш науково доведених.
Втрата через надсмертність в результате голоду за тією період в СРСР становили 8,7 млн осіб. Серед республік колишня СРСР Україна посідає Перше місце за абсолютними ОБСЯГИ Втрата через надсмертність, а Казахстан має найвищі показники Втрата відносно чисельності населення.
Одним з перших про голод в СРСР повідомив англійський журналіст Малкольм Маґерідж у грудні +1933 року, пише дослідник Станіслав Кульчицький. У трьох статтей в газеті Manchester Guardian журналіст описавши свої гнітючі враження від поїздок Україною та Кубані, розповівши про голод серед селян.
Саме слово “Голодомор” Вперше з’явилося в Друкований Праця українських емігрантів у Канаді та США в 1978 году. У СРСР на тій годину історикам дозволяли лиш Говорити про “Труднощі з продовольством”, но не про голод.
Першим професійним літературним твором про голод був “Жовтий князь” Василя Барки, Який Вийшов у діаспорі в 1962 году.
У 2006 году, за часів президента Ющенка, СБУ розсекретила понад 5 тисяч сторінок державних Архівів про Голодомор.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *