Європейський Союз та МОМ запускають всеукраїнську комунікаційну кампанію для запобігання торгівлі людьми в умовах війни

2 травня Європейський Союз спільно з Міжнародною організацією з міграції (МОМ) запустили всеукраїнську комунікаційну кампанію для запобігання торгівлі людьми під час війни. Кампанія, що фінансується ЄС, розповість про основні правила безпеки та ризики торгівлі людьми, про які необхідно знати українцям, які рятуються від російського вторгнення. Протягом травня інформаційні матеріали кампанії у вигляді відеороликів, постерів та інфографіки будуть розповсюджені в національних медіа, соціальних мережах, а також через зовнішню рекламу.

«ЄС повністю солідарний з українським народом перед обличчям неспровокованого та невиправданого вторгнення Росії і продовжує надавати потужну політичну, фінансову та гуманітарну допомогу Україні. В умовах війни українці щодня стикаються з численними ризиками та небезпеками, і в межах нашої комунікаційної кампанії ми закликаємо українців не втрачати пильності, і пам’ятати, що за таких складних обставин завжди є ті, хто вам допоможе, але є й такі, хто може скористатися вашою вразливістю, розгубленістю, щоб ошукати, експлуатувати, завдати моральної та фізичної шкоди. Завдяки інформаційним матеріалам кампанії українські громадяни дізнаються про практичні поради щодо безпеки себе та своїх близьких, аби ухвалювати поінформовані рішення в пошуках порятунку від війни», – зазначив Ремі Дюфло, заступник голови Представництва Європейського Союзу в Україні.

Після повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого гуманітарні потреби України зросли до безпрецедентного рівня. Згідно з останнім звітом Міжнародної організації з міграції (МОМ), за перші 17 днів квітня майже 600 тис. осіб стали внутрішньо переміщеними особами (ВПО) в Україні, внаслідок чого загальна кількість ВПО з початку війни перевищила 7,7 млн або 17% населення.

«Турбуючись про громадян України, які були змушені залишити свої домівки, про постраждалих від війни та про вразливі верстви населення, ми продовжуємо надавати необхідну гуманітарну допомогу внутрішнім переселенцям і громадам, що приймають їх. Водночас складні життєві обставини штовхають людей до відчайдушних рішень і схильності приймати ризиковані пропозиції допомоги – прихистку, транспорту, працевлаштування – що може загрожувати трудовою, сексуальною та іншими формами експлуатації. Тому ми разом із нашими партнерами з ЄС прагнемо посилити нашу превентивну роботу, щоб українці, рятуючись від війни, завжди залишались в безпеці», – додав Ан Нгуєн, Голова Представництва МОМ в Україні.

Ідею кампанії також підтримала команда програми «Сніданок з 1+1» та її ведучі Єгор Гордєєв та Людмила Барбір. У межах спільного ТБ-проєкту українці побачать цикл сюжетів про п’ять маркерів безпеки щодо документів, транспорту, отримання допомоги, зв’язку та спілкування.

«Ми мусимо визнати, що загроза торгівлі людьми для українців під час війни – це реальна небезпека. Прошу не легковажити, докладати усіх зусиль і бути озброєними інформацією, щоб захистити себе і врятувати життя собі і тим хто поруч. Зроблю все від мене залежне, аби допомогти нашим людям почуватися впевненіше і зрештою зупинити шахраїв. І Людмила Барбір також доєднується», – розповів Єгор Гордєєв.

«Я беру участь у цьому проєкті та вірю, що практичні поради і історії допоможуть багатьом українцям, хто змушений залишати власну домівку, потурбуватися про себе, а також закликаю звертатися на безкоштовну гарячу лінію з консультування мігрантів 527 з мобільного в Україні.  527 – передусім!», – наголосила Людмила Барбір. 

Вся важлива інформація про активності в межах комунікаційної кампанії буде зібрана на платформі сайту TSN.ua, також стежте за соцмережами за хештегами #StandWithUkraine, #stoptrafficking та #527передусім.

Довідкова інформація:

Європейський Союз підтримує Україну перед обличчям неспровокованого та невиправданого повномасштабного російського вторгнення. Європейська комісія оголосила про виділення 1 мільярда євро для осіб, які тікають від російського вторгнення в Україні та закордоном. Наразі конкретні асигнування, які впроваджують гуманітарні партнерські організації, складають 130 млн євро для України та 13 млн євро для Молдови. У межах кампанії «Stand Up For Ukraine» Європейська комісія разом зі своїми партнерами зібрала загальну суму 9,1 мільярда євро для осіб, які тікають від російського вторгнення в Україні та закордоном. Крім того, підтримка доступна через перепрофілювання поточних проєктів у межах інших фінансових інструментів, крім гуманітарної допомоги: загалом уже реалізовано близько 140 мільйонів євро. Це негайне реагування  буде продовжене завдяки мобілізації 330 мільйонів євро, нещодавно ухвалених ЄС. ЄС також продовжує підтримувати Україну фінансовою допомогою: нещодавно було виділено 600 млн євро екстреної макрофінансової допомоги та 120 млн євро бюджетної підтримки. Європейський інвестиційний банк виділив 668 мільйонів євро і оперативно виплатив більшу частину цієї підтримки, щоб допомогти українській владі задовольнити найнагальніші фінансові потреби. Інші міжнародні фінансові установи, такі як ЄБРР, МВФ та Світовий банк, з якими ЄС співпрацює, також працюють над негайною підтримкою населення та МСП. Через Механізм цивільного захисту ЄС Європейський Союз надає Україні безпрецедентну допомогу, що охоплює внески від усіх 27 держав-членів ЄС, а також Норвегії та Туреччини. Наразі в Україну відправлено понад 23 000 тонн допомоги. Також ЄС координував медичну евакуацію майже 200 людей через Механізм цивільного захисту ЄС до 11 європейських країн.

Контактні особи:

Варвара Жлуктенко, менеджерка з комунікацій Представництва МОМ в Україні, vzhluktenko@iom.int, тел.:+38 067 447 97 92

Антон Теретишник, медіаексперт, Проєкт ЄС «Українцям про Європейський Союз» (CEU4U), що впроваджується Ecorys, anton.teretyshnyk@ecorys.com,+38 050 4444 262

 

Інформація взята з сайту https://ukraine.iom.int/uk/news/yevropeyskyy-soyuz-ta-mom-zapuskayut-vseukrayinsku-komunikatsiynu-kampaniyu-dlya-zapobihannya-torhivli-lyudmy-v-umovakh-viyny

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *