Успіхи ліцейної академії Cisco

Вже кілька років як Житомирський міський ліцей долучився до освітньої програми академій Cisco (Cisco Networking Academy Program). Важливим етапом участі у цій програмі стало відкриття у вересні 2019 року ліцейної академії Cisco. Відкриттю передувала значна підготовча робота, яку надав Центр підготовки інструкторів та підтримки академій Cisco Державного університету «Житомирська політехніка».

Відкриття власної академії надало можливість учням та вчителям ліцею отримати доступ до сучасних онлайнових навчальних курсів з мережних технологій, кібербезпеки, програмування, Інтернету речей. Окрім того, ліцеїсти отримали можливість застосовувати сучасні програмні рішення та засоби Cisco для моделювання роботи комп’ютерних мереж, процесів захисту мережних вузлів та пристроїв, елементів розумних будинків тощо. Більше 100 учнів ліцею під керівництвом вчителів-інструкторів Юлії Зелінської, Олександра Бондара, Сергія Петренка вже долучилися до вивчення курсів «Вступ до кібербезпеки», «Основи кібербезпеки», «Вступ до Інтернету речей».

У 2019-2020 навчальному році ліцеїсти брали активну участь та досягли значних успіхів у всеукраїнських ініціативах Cisco «Кібербезпека: Крок за Кроком 2019-2020» (CyberSecurity Step By Step 2019-2020), «День Безпечного Інтернету» 2020 (Safer Internet Day 2020), «Інтернет речей: Крок за кроком 2020» (IoT Step By Step 2020). Одним із таких результатів є успішна участь в ініціативі «Інтернет речей: Крок за кроком 2020», яка проводилася в межах всеукраїнського фестивалю «STEM-весна 2020». Ліцей, першочергово дякуючи зусиллям вчителя-інструктора Юлії Зелінської та учнів, які активно опановували курс «Вступ до Інтернету речей», потрапив до переліку призерів цієї ініціативи. Заслужений приз – комплект обладнання для навчання та дослідження Інтернету речей Arduino Kit на зустрічі з представниками адміністрації, вчителями та учнями ліцею вручив представник оргкомітету ініціативи «Інтернет речей: Крок за кроком 2020»,  завідувач кафедри комп’ютерної інженерії та кібербезпеки, керівник Центру підготовки інструкторів та  підтримки академій Cisco Державного університету «Житомирська політехніка» Андрій Єфіменко.

Варто зазначити, що самі ліцеїсти вже мають певні досягнення у галузі Інтернету речей. На зустрічі учень 01 групи Дмитро Єфіменко продемонстрував свою власну розробку на базі Arduino – дистанційно керовану транспортну платформу (Відео)  Ця розробка є досить складним проектом, який вимагав від автора знань з фізики, математики, програмування. Звичайно, що дещо Дмитрові довелося опановувати самостійно, але без знань та вмінь, отриманих у ліцеї, процес був би набагато складнішим та довшим.

Вітаємо вчителів-інструкторів та ліцеїстів з досягненням. Бажаємо не зупинятися, продовжувати активно опановувати новітні технології.

 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *