Україна відзначає День Європи

Щороку у третю суботу травня Україна відзначає День Європи.  Для українців  – це особливий день, адже нашу країну та ЄС єднають спільні цінності, історія та культура.

Довідково. Рада Європи це свято відзначає 5 травня, 9-го – Європейський Союз  як річницю проголошення плану виходу Європи з післявоєнної кризи міністром закордонних справ Франції Робер Шуманом 9 травня 1950 року, відомої також як Декларація Шумана. Перше визнання Дня Європи відбулось у Раді Європи у 1964 році. Пізніше Європейський Союз започаткував свій власний Європейський день на відзначення декларації Шумана, саме тому його називають ще  «Днем Шумана». В України свято відзначають з 2003 року у третю суботу травня згідно з Указом Президента України та «…враховуючи стратегічний курс України на європейську інтеграцію…»

Цього року святкування Дня Європи в Україні припадає  на 15 травня. Це вже 19-й День Європи, який відзначатиме Україна.

На відміну від минулого року, коли через суворі карантинні обмеження українці могли долучатися до святкування Дня Європи лише онлайн, цьогорічне свято відбудеться і в офлайн форматі.

15 травня у Житомирі  відзначать День Європи. Святкові заходи  відбудуться на вулиці Михайлівській та  у сквері на розі вулиць Бориса Лятошинського та Небесної Сотні.

План  проведення заходів затвердив рішенням сьогоднішній  виконком.

12.00 – 18.00 год  (вулиця Михайлівська)

  • Творчі презентації країн Європи;
  • Тематична виставка картин мистецького закладу «Художня школа імені Віктора Шкуринського» Житомирської міської ради;
  • Фотосушка.

12.00 – 18.00 год (сквер на розі вулиць Бориса Лятошинського та Небесної Сотні)

Локація майстеркласів:

– майстерклас аквареллю від викладачів мистецького закладу «Художня школа імені Віктора Шкуринського» Житомирської міської ради;

– майстерклас по біодизайну від майстрів народної творчості Ганни Івченко та Олега Земнухова;

– майстерклас аквареллю від викладачів мистецького закладу «Музична школа імені Святослава Ріхтера» Житомирської міської ради.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *