Що таке булінг?

Булінг (цькування), 1) тобто діяння учасників освітнього процесу, 2) які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, 3) у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій (кібербулінг), 4) що вчиняються 4а) стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або 4б) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, 5) внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого

Закон України № 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» 

ПОСИЛАННЯ НА ЗАКОН: 

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2657-19

Закон України «Про освіту». Стаття 1. Основні терміни та їх визначення. Частина перша, пункт 31

Кодекс України про адміністративні правопорушення ст. 173-4

Згідно Закону України № 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» від 18 грудня 2018 педагогічні працівники зобов’язані повідомляти керівництво закладу освіти про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогічних працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком якого вони були особисто або інформацію, яку отримали від інших осіб, вживати невідкладних заходів для припинення булінгу (цькування).

Керівник закладу забезпечує створення у закладі освіти безпечного освітнього середовища, вільного від насильства та булінгу (цькування):

  1. Розглядає заяви про випадки булінгу (цькування) здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб.
  2. Видає рішення про проведення розслідування.
  3. Скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) для прийняття рішення за результатами проведеного розслідування.
  4. Вживає відповідних заходів реагування.
  5. Забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування).
  6. Повідомляє уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України та службі у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти.

 

 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *