Поради ліцеїстам

Поради ліцеїстам!!!

Повертаємося до ліцейного життя без проблем.

Знову розпочинається новий навчальний рік, знову вчителі та ліцеїсти зустрічаються в улюбленому ліцеї. Але чи всі  радіють цьому щиро? Початок року часто часто пов’язаний із переживаннями і стресами. Новенькі учні 8-х класів опиняються в новому колективі, мають призвичаїтися до  навчання і нового розпорядку, нових вчителів, нових правил. Старшокласники вже готуються до ЗНО та розмірковують над майбутньою професією.

Як допомогти учням легко розпочати новий навчальний рік? Тут допоможуть три важливі складники навчання: безпека, друзі та цікавість. Шановні ліцеїсти, для того, щоб ви охоче вчилися, вам потрібно відчувати, себе в безпеці! Наші викладачі, адміністрація, соціально-психологічна служба та техпрацівники зроблять все, щоб ви були захищені! Кожен та кожна з вас  можуть помилятися, але також ви можете виправляти ці помилки та бути собою, розраховувати на допомогу дорослих, які поруч.

По-друге, опановувати нове вам завжди буде зручно та легко разом із друзями, адже з ними хочеться ділити і радощі, і труднощі. Тому закликаємо не соромитися, бути впевненими у собі та знайомитись з одногрупниками, ліцеїстами на паралелі та з інших груп! Пам’ятайте та знайте, що ліцей – це одна родина!!!! Саме так ви і будете себе почувати в нашому закладі!!!

 По-третє, саме цікавість веде нас до нових знань і відкриттів! Шановні ліцеїсти, беріться до справи тоді, намагайтесь відшукати відповідь на будь-яке ваше питання, ми всі відкриті до співпраці! Ми всі готові допомогти і дати відповідь. Запитуйте у своїх старших товаришів, з випускних груп, які вже багато чого знають та уміють! Пам’ятайте, що відкриті двері завжди у психолога – Тетяни Андріївни, соціального педагога – Лілі Йосипівни та педагога-організатора – Ольги Леонідівни!!!

Як можна полегшити адаптацію та вчасно зрозуміти, які проблеми заважають вам радіти шкільному життю? Поговоримо про це.

Не ставте до себе одразу забагато вимог!

На початку навчального року іноді з’ясовується, що за літо багато що забулося. Коли  почнуться уроки, не намагайтеся одразу пригадати все, що проходили. У перші дні навчання все одно необхідно повторити вже вивчений матеріал. Але робити це приємно у дружньому колективі, тож можна швидко згадати, які спільні інтереси є у ваших одногрупників разом з вами. Але робити це приємно у дружньому колективі, тому, щоб створити атмосферу єдності, згадайте, які справи було зроблено минулого року, які труднощі подолано разом, які цікаві заходи проведено.

Така рефлексія допоможе знайти нову точку старту для кожної та кожного у ліцеї. Згадайте, які уроки були улюбленими минулого року, які ваші мрії здійснилися, чого вдалося навчитися та які складнощі подолати.

А може, хтось із вас, шаовні учні 8-х класів, захоче поділитися не лише власними досягненнями, але й смішними випадками зі шкільного життя? У будь-якому разі, спільні спогади та уподобання зближують, отже, розпочинати навчання у привітній невимушеній атмосфері набагато приємніше!  

Налаштовуйтесь позитивно

Навчання захоплює, проте вивчати нове буває важко: потрібно аналізувати, запам’ятовувати, розбирати теми, які іноді спершу здаються незрозумілими. Ви можете боятися припуститися помилки та заздалегідь казати, що у вас не вийде, бо не вистачає здібностей та ін. Налаштуйтеся на те, що помилки додають досвіду, а  додатково докладені зусилля роблять людей сильнішими. Навіть, якщо, щось не вдалося, то  краще додавати «поки що», адже у майбутньому все ще може змінитися.

Додайте собі мотивації

Ранні підйоми, великі обсяги домашніх завдань, стреси від оцінювання –  це складно. Але ви можете знайти у цьому переваги: цікаві предмети, улюблені вчителі, щире спілкування з однолітками. Повертатися завжди хочеться туди, де тобі добре! 

Саме у ліцеї можна знайти класне хобі – зайнятися спортом чи проявити мистецькі таланти. Тож нехай позакласна робота з перших днів  виявить, які саме мрії мають ваші учні, чим можуть похвалитися або поділитися. А Рада ліцеїстів допоможуть тобі в цьому.

Збалансуйте фізичну та інтелектуальну діяльність!

Після активного літа годинами сидіти за партою, утримуючи увагу, школярам надто важко. Та й взагалі обмеження руху позначається на дитячих організмах не дуже добре. Учні краще розвиватимуться, якщо бігатимуть, стрибатимуть, розминатимуться. Особливо це стосується розвитку скелета.

Тож намгайтеся більше рухатися, виходити на ліцейне подвіря під час перерв, щоб подихати свіжим повітрям та отримати порцію бадьорості, більше рухайтесь на уроках фізичної культури. 

А взагалі будьте активні, цілеспрямовані, налаштовані на щось хороше, привітні, щирі, а головне позитивні!!!!

Хай вам щастить! Цікавого навчального року, хай він буде і приємним і вдалим для кожного та кожної з вас!!!

 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *