Поради для дорослих і дітей у разі надзвичайної ситуації

Здається, що голова вже йде обертом, правда? ? З кожною новиною наростає тривога, страх за себе та близьких, а щоденне очікування нападу відбирає багато сил. Ми знаємо, що важко змусити себе не думати про це, але хочемо поділитися порадами, які допоможуть опанувати свій стан ?
? По-перше, почуватися неспокійно у такій ситуації – це нормально. Не картайте себе за ці відчуття, а спробуйте їх прийняти.
? Але ні в якому разі не можна піддаватися паніці. Попри всю складність ситуації, ми не повинні суттєво відриватися від своєї життєвої рутини, яка тримає нас в тонусі. Сходіть в спортзал, зустріньтесь з друзями на каву, розпочніть нове навчання.
? Будуйте плани! Це можуть бути як і плани на наступні вихідні, так і плани на літо. Це дає відчуття стабільності, а ще – це просто приємно.
? Звісно, що не можна нехтувати заходами безпеки. Скеруйте свою тривогу у продуктивному напрямку – зберіть необхідні речі, документи, аптечку. Обов’язково обговоріть план дій зі своїми близькими. Так, ви не знаєте, чи все це знадобиться, але ви зробите все можливе, щоби себе убезпечити.
? Черпайте інформацію лише з перевірених джерел. А ще краще – обмежте свій екранний час та час, який ви приділяєте медіа. Якщо щось почнеться, ви точно про це дізнаєтесь.
? Якщо відчуваєте занепокоєння, тривогу або просто дискомфорт також радимо вам виконувати просту вправу з поплескуванням:
▫️ Покладіть руки на грудну клітку, на плечі або ближче до шиї;
▫️ Кожною рукою по черзі легенько поплескуйте і погладжуйте себе;
▫️ Продовжуйте, поки не відчуєте себе краще.
❗️ Якщо ви розумієте, що вам стає гірше, зверніться по допомогу до психолога чи сімейного лікаря. Або ж подзвоніть на гарячі лінії психологічної підтримки за посиланням: https://www.mh4u.in.ua/phones/
І пам’ятайте: війна або станеться, або не станеться – і ви особисто не можете на це вплинути. Але є речі, які ви можете контролювати, щоб почуватися в безпеці та спокої.
Все буде добре ?
ПАМ”ЯТКИ ДЛЯ ДОРОСЛИХ І ДІТЕЙ, ЯК ДІЯТИ У РАЗІ НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ, ВІЙНИ (заванатжити за посиланням):

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *