Паніка послаблює імунітет, або Як ПОЗБУТИСЯ НАПРУЖЕННЯ своїми руками

 

Нині не найпростіший період. Надлишок інформації провокує людину до паніки й внутрішнього напруження, що особливо передається дітям. Від цього страждає імунна система, перебуваючи постійно ще й в стресовому напруженні від інформації, що навколо нас.

Творчість — одна з небагатьох форм свідомої активності, що в цій ситуації може зняти зайве напруження з організму. Отже, розгляньмо кілька арт-терапевтичних прийомів, які можна застосовувати як дітям, так і дорослим при нападах тривоги за своє життя в період інформаційної паніки.

  1. Малюйте зображення полів з квітами. Щойно прийшла деструктивна або лячна думка, створіть малюнок поля з квітами. Звичайно, краще це робити кольоровими олівцями, але, якщо під рукою тільки ручка, і це підійде. Образ поля і квітів на ньому дає відчуття повноти життя і продуктивності вітальної природи, що дуже корисно,коли оволодіває страх.
  2. Ріжемо переживання на смужки. Для цього прийому саморегуляції необхідні ножиці, клей і будь-який папір. Ріжемо аркуші на рівні й довгі смужки різної довжини та ширини, збираємо їх у геометричні аплікації. Так ми немов руйнуємо образ переживання і вибудовуємо з нього свою нову правильну структуру, що вмикає вольові процеси, перемикаючи нашу свідомість на пошук, в цьому випадку, творчого вирішення.
  3. Найпростіший і перевірений метод — малюємо символи захисту свого здоров’я. Це можуть бути будь-які зображення, які вам спадають на думку — як образи того, що може захистити. Але я рекомендую для малюнків мої улюблені мотиви: червоне яблуко здоров’я, море здоров’я, очищувальний дощ, бик здоров’я, дерево здоров’я та інше, що спадає на думку як необхідний образ.
  4. Прекрасний метод зняття паніки —картини з тканини. Якщо ви точно усвідомлюєте, що тривога перемагає логіку — знайдіть будь-які шматочки тканини, мереживо й завдяки звичайному клею робіть гармонійні для вас картини здоров’я. Навіть не помітите, як кардинально стабілізується ваш стан.
  5. Малюнки на камені. Метод прекрасний і цікавий: будь-який камінь, що знайшли на вулиці, потрібно добре відмити і за допомогою акрилових фарб створити на ньому необхідний малюнок, наприклад, геометричний візерунок або зображення кам’яної фортеці. Сам камінь — це про надійність, а інтеграція з ним підсвідомо створює відчуття впевненості.
  6. Пісні завжди долали страх. Марші й мажорні композиції позитивно впливають на наш емоційний фон, пробуджуючи в нас воїна, який все переможе. Створіть свій плейлист для здоров’я і сили та слухайте на здоров’я.
  7. Трохи про гігієну — чарівне мило. Досить складно нагадувати дітям про миття рук, що в нашій ситуації є основним методом безпеки. Так ось, розтопіть туалетне мило в мікрохвильовці й покладіть туди дрібні дитячі іграшки. Повірте, ваша дитина буде мити руки так часто, що це вас здивує. Зробіть смішні пляшки для антисептиків, щоб вони привертали увагу малюка. Прикрасьте захисні маски або наклейте на них кумедні малюнки.

Загалом, у житті буває багато тривог і прикрощів, але не треба створювати їх собі додатково! Творіть своє здоров’я в артбуці, листівках, блокнотах, полотнах, і тоді на токсичні думки просто не залишиться місця.

Будьмо здорові!

© Вікторія Назаревич 2020 nazarevich-art.com

 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *