Міжнародний день толерантності

Сьогодні відзначається Міжнародний день толерантності, який був запропонований у 1996 році Генеральною Асамблеєю ООН. Це рішення було ухвалено у зв’язку з проведенням у 1995 році Року ООН, присвяченого толерантності, проголошеного Асамблеєю в 1993 році з ініціативи ЮНЕСКО.

16 листопада 1995 року держави-члени ЮНЕСКО прийняли Декларацію принципів толерантності. У ній ідеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.

У Статті 1 Декларації зазначено, що толерантність – це повага, сприйняття та розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, форм самовираження та самовиявлення людської особистості. Формуванню толерантності сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті й переконань. Толерантність – це єдність у різноманітті. Це не тільки моральний обов’язок, а й політична та правова потреба. Толерантність уможливлює встановлення миру, сприяє переходу від культури війни до культури миру.

Для глибшого розуміння питання перегляньте відео

https://www.youtube.com/watch?v=taBSHHqmn9E

 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *