До уваги батьків. Здорове харчування

Серед чинників, що впливають на здоров’я, важливе місце належить харчуванню. Однією з головних проблем здоров’я дітей є поширення надлишкової ваги та ожиріння серед дітей та підлітків. Кількість дітей у світі, які мають ожиріння, майже кожні три десятиліття подвоюється. Здебільшого воно розвивається у жителів міст віком 11–15 років.

Причинами поширення надлишкової ваги та ожиріння серед дітей і підлітків здебільшого є нераціональне харчування та малорухливий спосіб життя. За даними дослідження «Здоров’я та поведінкові орієнтації учнівської молоді» (HBSC) 2014 р.: частка учнів в Україні, які не снідають у будні, з віком зростає (з 5,9% у 10-річних до 17,2% у 17-річних);
третина опитаних зазначила, що овочі та фрукти вживають максимум до 4 разів на тиждень (за умови що в раціоні їх повинно бути 500–800 грамів);

19,5% 10-річних та 16,7% 11-річних школярів мають низький (один раз на тиждень або рідше) рівеньспоживання м’яса;
більше половини опитаних школярів зазначили, що споживають солодощі 5–6 разів на тиждень і ча-
стіше;

25% опитаних школярів споживають солодкі газовані напої близько 5–6 разів на тиждень і частіше.

Викликає занепокоєння тенденція серед учнів споживання вермішелі швидкого приготування та різного роду фастфуду. Важливо  проводити просвітницьку роботу, щоб пояснювати шкоду від такого роду їжі для організму, що активно росте.

В ході дослідження, яке вчені Квінслендського університету проводили в 64 країнах світу і за участю 175 тисяч підлітків, вдалося з’ясувати, що фастфуд дає негативний вплив на деякі когнітивні функції головного мозку, наприклад, пам’ять, а також знижує якість сну у підлітків.

Аналіз показав, що в віці від 12 до 15 років вживання нездорової їжі пов’язане з поганим сном, який, в свою чергу, погіршує когнітивні здібності, в тому числі пам’ять. У підлітків, які часто вживали солодку газовану воду, ймовірність проблем зі сном була на 55% вище. Порушення сну спостерігалися і у дітей, які їли фастфуд більш ніж чотири рази на тиждень. До слова, у дівчаток порушення виявлялися частіше.

Дбайте про власне здоров’я та здоров’я своїх дітей, формуйте корисні звички!

В галереї розміщенні корисні поради для батьків, інфографіка “Раціональне харчування”та “Питний режим”.

 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *