До 150-річчя від дня народження Лесі Українки в Житомирському міському ліцеї №1

25 лютого 2021 р. виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки – видатної української письменниці та громадської діячки, однієї з центральних постатей національної культури. Відповідно до Указу Президента України від 29.01.2021 № 32/2021 та Постанови Верховної Ради України від 08.02.2018 № 2286-VIII «Про відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки» в Житомирському міському ліцеї №1 Житомирської міської ради проведено ряд заходів з цієї нагоди.

Зокрема бібліотекарем ліцею Годлевською Ліною Іванівною  підготовлено виставку в холі закладу, вчителями української мови та літератури проведені тематичні заходи по класах, оформлено інформаційний куточок, та тематичне оформлення кожного кабінету та багато інших цікавих заходів.

До 150-річчя від дня народження Лариси Косач-Квітки також в нашому ліцеї 25 лютого відбулася учнівська наукова конференція “Феномен Лесі Українки”.
Наші ліцеїсти вкотре довели, що вони гідне наукове майбутнє нашої держави, оскільки доповіді були ґрунтовними, презентаційні матеріали цікавими та пізнавальними, тизер “Лісової пісні” вразив усіх, а виступ Дементьєвої Вероніки заворожив своєю ніжністю.
Спроба аналізу фактів із життя видатної українки та спростування фейків теж вдалася.
Тому ми можемо з гордістю сказати, у ліцеї Леся Українка і шанована, і читана, і досліджена!
Дякуємо за активну позицію, творчість, наукову допитливість Ковтонюку Івану, Андрушко Анастасії, Гуменюку Денису, Ващенку Артему, Левченко Анні та Дементьєвій Вероніці! Ви найкращі ( але ви й так про це знаєте?)

Учні із захопленням декламували вірші письменниці, розповідали цікаві факти із її життя.

Можна не сумніватися: Лесю Українку в нас люблять і шанують за те, що важко хворіла й мужньо терпіла біль та була “єдиним мужчиною”…
Протягом тематичного тижня вчителі кафедри гуманітарних дисциплін говорили про те, що Лесю Українку треба не лише шанувати й любити, а й читати, бо саме у своїх творах вона постає перед нами:
? феміністкою за духом;
? поеткою, яка писала про Україну, використовуючи історичне тло;
? справжньою лицаркою та інтелігенткою;
? людиною модерної доби;
? жінкою, що нехтувала умовностями та правилами;
? мисткинею, що прагнула ввести українського читача в коло європейської літератури.
Тож і шануймо, і читаймо! Це й буде найкращим подарунком нашій Лесі! ??

Цінуємо надбання і збережемо пам”ять для майбутніх поколінь!!!

Дякуємо за організацію та проведення заходів Вовчук Л.М., Бабенко С.П., Корнійчук Г.М.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *