ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

День вишиванки – поки не офіційне і відносно молоде свято, покликане сприяти єдності й культурному відродженню всього українського народу.

Традиційно в Україні цей день відзначається в третій четвер травня. Цьогоріч День вишиванки припадає на 21 травня.

Свято було засноване в Чернівцях у 2006 році. Студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича запропонували ідею акції “Всесвітній день вишиванки” і прийшли одного дня в українському традиційному одязі. Спочатку акцію підтримали кілька десятків студентів і викладачів університету, але в подальші роки свято вийшло на всеукраїнський рівень, до нього приєдналася українська діаспора по всьому світу, а також всі охочі підтримати Україну.

Цього року засновники не проводять масових заходів, разом з тим планують безліч онлайн акцій, про які повідомляють на своїй сторінці у Фейсбуці.

Українська вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами та знаками. Це символ здоров’я, добробуту та краси, щасливої долі й родової пам’яті, любові та святковості. Вишиванку творять з любов’ю, вкладаючи у кожен візерунок певний смисл, щирі думки і душу. 

Цей день в ліцеї завжди святковий та яскравий. Тож і сьогодні підтримаймо традицію, одягнімо наші вишиванки у знак єдності, підтримки та любові. Ми всі дуже красиві у своїх вишиванках!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *