День пам’яті та примирення і 75-та річниця перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

8 й 9 травня відзначаємо День пам’яті та примирення і 75-ту річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, яка забрала життя від 50 до 85 мільйонів людей в усьому світі.

Офіційне гасло заходів – “1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо”. Символом Дня пам’яті та примирення з 2014 року є квітка маку. ЇЇ графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі.

Цього року Український інститут національної пам’яті розпочинає безстрокову акцію “Родинні історії війни”, пропонується опублікувати свою розповідь у будь-якій соціальній мережі під хештегом #РодинніІсторіїВійни та додати до тексту фотографію члена родини, чиєю історією ви ділитеся.

4 травня стартував відеопроєкт «Друга світова: 75 років потому. У коротких відеомонологах українські науковці, історики, філософи, літератори, митці діляться думками про події Другої світової війни та їхній вплив на сьогодення в Україні і світі. Проєкт підготувало видавництво «Дух і літера» спільно з UKRLIFE.TV за сприяння Українського інституту національної пам’яті та медіапідтримки НВ. До нього долучилися Ярослав Грицак, Олена Стяжкіна, Мирослав Маринович, Ахтем Сеітаблаєв, Дмитро Чекалкин, Тетяна Пастушенко, Юрій Прохасько, Маріанна Кіяновська, Влад Троїцький, Євген Головаха та інші. Загалом проєкт налічує понад 30 монологів. Відео публікуються щоденно, з 4 до 10 травня, на YouTube-каналі UKRLIFE.TV.
❤️Згадаймо та вшануймо подвиг ветеранів, котрі боролися з нацизмом і перемогли його. Український інститут національної пам’яті закликає одягати мак пам’яті 8 та 9 травня, а також додавати тематичну рамку до світлини профілю у соціальній мережі «Фейсбук».
?А також, можна перевірити свої знання про події Другої світової війни за посиланням:

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *