Безпека та профілактика булінгу

Згідно Закону України № 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» від 18 грудня 2018 педагогічні працівники зобов’язані повідомляти керівництво закладу освіти про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогічних працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком якого вони були особисто або інформацію, яку отримали від інших осіб, вживати невідкладних заходів для припинення булінгу (цькування).

Керівник закладу забезпечує створення у закладі освіти безпечного освітнього середовища, вільного від насильства та булінгу (цькування):

  1. Розглядає заяви про випадки булінгу (цькування) здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб.
  2. Видає рішення про проведення розслідування.
  3. Скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) для прийняття рішення за результатами проведеного розслідування.
  4. Вживає відповідних заходів реагування.
  5. Забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили боулінг, стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування).
  6. Повідомляє уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України та службі у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти.

Алгоритм дій адміністрації у випадку повідомлення про булінг:

  1. Заява реєструється, терміново розглядається директором.
  2. Видається наказ про проведення розслідування з визначеним складом комісії ( директор, заступник з виховної роботи, батьки постраждалого та булера, психолог).
  3. У випадку визнання комісією факту булінгу директор повідомляє офіціальним листом органи національної поліції та службу у справах дітей, інформує департамент освіти.
  4. Якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг, постраждалій стороні повідомляється про рішення  та про право звернутися до органів нац. поліції.

Булінг та відповідальність

План заходів по булінгу

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *