День Землі

22 квітня – Всесвітній День Землі. Вперше цей день був відзначений у 1970 році в Америці, і з того часу його проводять щороку. Це свято чистої Води, Землі й Повітря, яке має об’єднати людей планети для захисту навколишнього середовища, привернути увагу до екологічних проблем нашої планети.

У 1990 році День Землі став міжнародним святом, а 90-і роки було проголошено “Десятьоліттям довкілля”. До акції долучилися понад 120 країн, а більш ніж 40 країн об’еднали зусилля для збереження біологічного різноманіття. У 2009 році Генеральна асамблея ООН проголосила Міжнародний день Матері-Землі, постановивши відзначати його 22 квітня. На данний час ця дата відзначаєтся у 193 країнах світу кожного року.

Цьогоріч День Землі відзначають 50-й раз. Цій даті планувалося присвятити серію заходів, покликаних привернути увагу до необхідності боротьби зі зміною клімату. У зв’язку з пандемією всі заходи відбудуться в режимі онлайн. Протягом 24 годин у віртуальному світі будуть проходити зустрічі, дискусії та концерти, присвячені питанням екології.

Кожен може взяти участь у святкуванні Дня Землі і віддати свій голос на захист природи, відвідавши сторінку earthday.org і вибравши захід у відповідному часовому поясі. Можна також скористатися інноваційними інструментами і завантажити додаток Earth Challenge 2020 року, який дозволяє досліджувати якість повітря і рівень пластикового забруднення за місцем проживання; або змайструвати і вивісити в вікні присвячений Дню плакат або створити віртуальну картку для соціальних мереж із закликом берегти природу.

Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine» запрошує долучитися до першого в історії дня цифрового прибирання разом з Earth Day, пропонує навестиь лад не тільки в оселі, але й прибрати свої цифрові відбитки, які забруднюють середовище не менше інших відходів. Наводять такі цікаві факти:

ФАКТ 1: Якби кожна людина у Франції видаляла 50 електронних листів, це було б рівнозначно, як вимкнути 1,6 мільярди лампочок з низькою енергією на одну годину, вимкнути ліхтарі Ейфелевої вежі на 24 години, а то й на півроку споживання електроенергії в Парижі.

ФАКТ 2: Дослідження показує, що для зберігання 1 Гб електронної пошти протягом одного року витрачається 32,1 кВт / год, що дорівнює випічці десяти годин із звичайною побутовою духовкою. Згідно з тим же дослідженням, електронна пошта важить в середньому 230 кБ (що коштує 7,4 Вт на рік). 

ФАКТ 3: Кожен людина у Великобританії, що в день надсилає на один електронний лист з подякою менше,  заощаджує понад 16 000 тонн вуглецю на рік – те саме, що 81 000 рейсів з Лондона до Мадрида або зняття 2200 дизельних автомобілів з дороги.

ФАКТ 4: Використання електроенергії для електроніки в офісах та будинках спричиняє близько 2% загальних світових викидів парникових газів. До 2040 р. ці викиди можуть становити до 14%.

ФАКТ 5: Кожна електронна пошта зі спамом – навіть якщо ми не відкриємо її – викидає приблизно 0,3 г CO2 в атмосферу. Електронний лист із вкладеними файлами випускає 50 грам.

Факт 6: За деякими оцінками вуглецевий слід наших гаджетів, Інтернету та системи, що підтримує їх, становить близько 3,7% глобальних викидів парникових газів. Це майже дорівнює кількості, що виробляється повітряною галуззю в усьому світі. І прогнозується, що ці викиди до 2025 року подвояться

Факт 7: Деякі дослідження підрахували, що Інтернет виробляє 20 відсотків парникових газів у світі за десятиліття. У 2020 році викиди в глобальному центрі обробки даних склали 76 мільйонів тонн вуглекислого газу – цифра, яка, швидше за все, збільшиться втричі протягом наступних десятиліть.

Факт 8: Середнє споживання СО2 потокового відео в Інтернеті становить понад 300 мільйонів тонн на рік. Це те саме, що випускає Іспанія за рік. Для трансляції десяти годин фільму у форматі HD потрібно більше байтів, ніж усі статті Інтернет-енциклопедії Wikipedia.

Факт 9: Пошук у Google потребує незначну кількість енергії, але 200 запитів потребують стільки ж, скільки і прасування сорочки. Тільки Google отримує близько 3,8 мільйона пошукових запитів на хвилину. Щорічно це дорівнює енерговитратам міста Сан-Франциско на рік.

Всі ці старі файли, копії фотографій, завантажені відео, невикористані програми – вони роблять пристрої повільними і витрачають місце для зберігання. Енергія, необхідна для підтримки наших цифрових даних, споживає більше, ніж всі домогосподарства Великобританії за рік – це справді сучасні відходи!

Свій вуглецевий слід можна виміряти скориставшись Калькулятором (є додатки для телефона і комп’ютерні версії).

Крім того, можна пройти вікторину за посиланням і перевірити свої знання з цієї теми

https://learningapps.org/display?v=pv6r4rq1320

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *