1 вересня без стресу: поради ліцеїстам та батькам

? 1 вересня без стресу ?

До нового навчального року залишається все менше і менше часу. Після розслабленого літнього відпочинку важко звикнути до шкільного режиму. Часто вересень супроводжується стресом і складнощами адаптації. Ми підготували декілька порад які допоможуть як дітям, так і батькам максимально ефективно розпочати новий шкільний рік.
1️⃣ Режим. Літні ночі чудові: прохолода, легкий вітерець, яскраві зірки… Багато хто влітку дозволяє собі зранку спати, а вночі гуляти довше. Та зі шкільним розкладом не посперечаєшся. То ж вже за 1,5-2 тижні потрібно поступово повертатися до необхідного режиму. Нехай дитина щодня вкладається в ліжко на 10-15 хвилин раніше. Важливо пам’ятати, що учням молодших класів на сон потрібно 10-11 годин, учням старших – не менше 8-9.
2️⃣ Шопінг. Разом з дитиною складіть перелік усього необхідного та вирушайте до магазинів завчасно. Так ви зможете придбати усе необхідне без поспіху і не з залишків, а з можливістю вибору. До того ж спільне планування допоможе дитині відчути себе доросліше, укріпить відчуття довіри.
3️⃣ Технічне забезпечення. Вже другий рік поспіль гаджети не просто полегшують життя школяреві, а виявилися вкрай необхідними для отримання знать. Тож було б дуже доречно завчасно розглянути усі можливі види навчання (очна, змішана, дистанційна) та заздалегідь продумати можливі варіанти. Це може бути як ремонт старої техніки, так і придбання нової. Або, можливо, ви взагалі складете покроковий план дій у різних ситуаціях. Це допоможе і дитині, і батькам звести рівень стресу до мінімуму.
4️⃣ Обмеження і компроміс. У кожної сім’ї є свої правила. Обговоріть з дитиною те, скільки у неї буде часу на комп’ютерні ігри, інтернет, перегляд ТБ, прогулянки з друзями. Спробуйте домовитися таким чином, щоб було комфортно всім членам родини.
5️⃣ Ритуали. Подумайте про ритуали які допоможуть легше адаптуватись у навчальному році. Позитивні емоції «перейдуть» у новий навчальний рік і таким чином школа буде асоціюватися з чимось дуже приємним.
6️⃣ «Меню» для батьків. Не тільки дітям, а і батькам буває важко ввійти у навчальний графік дитини. Особливо складно батькам учнів молодших класів. Адже їх чекають не тільки складні підйоми, дрімота за сніданком, капризи і небажання рано виходити з дому, а і необхідність відводити/забирати дитину зі школи, робити разом уроки та готуватися до творчих конкурсів. Тож було б чудово потурбуватися про себе заздалегідь: продумати щоденне меню на два тижні; скласти перелік осіб які в разі необхідності можуть допомогти дитині дістатися школи (чи забрати її); за необхідності відкласти або перенести гостини чи великі свята до яких потрібно готуватися.
❗️ Насамкінець. Пам’ятайте, що головне у стосунках – спілкування. Розмовляйте з дітьми / дружиною / чоловіком, радьтеся щодо різних питань, просіть допомоги, делегуйте завдання. Так усі будуть відчувати свою причетність до «великої справи», зменшиться ризик перенавантаження. Також від оточуючих часом можна почути дуже незвичні ідеї щодо реалізації буденних справ.
Матеріали взяті Florence Centre

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *